Tenerife 2024 - znovu tradičně opět nejen za létáním

Ahoj Piloti,

po covidové pouza opětovně a tradičně zveme ke společné návštěvě nejpestřejšího ze všech Kanárských ostrovů, k létání na Tenerife! Na přelomu listopadu a prosince vyrážíme na, v této roční době, pravděpodobně nejatraktivnější a nejlepší létací terény v Evropě a blízkém okolí.
Tenerife lze v rámci Kanárských ostrovů bez nadsázky označit jako skutečný ráj. Stejně jako všechny ostatní Kanárské ostrovy, také Tenerife je vulkanického původu. Jak svou rozlohou (2057 km2), tak i maximální nadmořskou výškou (3718 m) daleko překonává své ostrovní sousedy a tomu také odpovídá neobyčejná pestrost a rozmanitost krajiny, od pustého a suchého jihu přes úrodný a vegetačně bohatý sever, jehož hory jsou ve středních polohách pokryty krásnými borovicovými lesy, až po subalpinskou vysokohorskou oblast okolo nejvyššího vrcholu ostrova, Pico de Teide.
Piloti pojedou na Tenerife především létat. K dispozici jsou rozmanité terény různého charakteru. Pravděpodobně nejsilnější zážitky lze získat při létání z hlavního hřebene ostrova (astronomická observatoř Izaňa). Po startu je před tebou jediný úkol: Přistát na 12 km vzdálenou pláž u moře. S převýšením 2300 m to většinou nebývá žádný problém. I pokud cestou nepotkáš vůbec žádný stoupák, tak zažiješ fantastický půlhodinový vyhlídkový let a nad pobřeží doletíš s rezervou cca 400 m. Zkušenější piloti většinou s oblibou vyhledávají termické terény na jihozápadě ostrova. Podmínky bývají opravdu vynikající, v této roční době zde Španělé pravidelně pořádají ligové závody!
Tenerife nabízí i velmi atraktivní možnosti vyžití i pro nelétající doprovod pilotů. Při dostatečném zájmu budeme mít k dispozici tandemový padák pro uspokojení všech zájemců o svezení. Těžko si lze představit lákavější terény pro první seznámení s paraglidingem než právě létání v přímořských oblastech. Pomineme li /standardní/ rekreační záliby jako koupání v moři a opalování na pláži, nabízí ostrov například vynikající turistické trasy (včetně častých průchodů lávovými tunely a vodními kanály). Na své si přijdou opravdu všichni. Od nenáročných začátečníků nebo rodin s dětmi až po ostřílené dobrodruhy.

Proč právě tam?

Na Tenerife jezdíme touto dobou (přelom listopadu a prosince) už mnoho let. Je to přesně ta doba, kdy v Evropě bývá ošklivo, zima a plískanice.
Ubytování upřesníme během prázdnin. Pokusíme zajistti ověřený aparthotel Tropical Park, přímo pod nejlepšími letovými terény ostrova.
Dle počtu pilotů zajišťujeme zapůjčení jednoho nebo dvou minibusů. Na všechny startovačky se totiž dá rozumně dostat pouze vlastním autem.
Výlet je vhodný i pro začátečníky. Instruktorský dohled a případné zapůjčení vybavení samozřejmě dle možností zajistíme.
Účast celých rodin (i s dětmi) je stále častější.

Termín: 14 dní na začátku prosince
Je možné se zúčastnit pouze jak první, tak i druhý týden, nejlépe pak oba týdny.

Předběžný letový plán:
Upřesníme během prázdnin.
Pokud se ti zdá, že se na Tenerife letí rychleji než zpět, tak je to způsobené časovým posunem +1 hodina na Tenerife oproti Praze. Pozor, jedná se (ostatně stejně jako u všech zájezdů s každou CK) o charterový let. Tyto lety mají obecně nízkou prioritu a letový plán se bohužel často mění na poslední chvíli...

Cena 15.000 za 10 dní určitě obsahuje:

  • předpovědi a analýzu počasí
  • přeletová doporučení, seznámení s terény
  • péče instruktorů
  • zapůjčení vysílaček
  • dopravu minibusy z hotelu instruktorů na letová místa
  • vývozy a svozy

Cena určitě neobsahuje:

  • dopravu na ostrov a ubytování
    (bežný zájezd Canaria travel cca 30tis. s odletem z Prahy - vhodné i pro doprovod)
  • povinná a dobrovolná pojištění pro létání a pobyt

Pojištění: Všichni piloti se individuálně musí pojistit i na riziko při létání.

Výbava: Především dobrá nálada, tričko a krátké kalhoty na celou dobu pobytu. Piloti navíc pilotní průkaz, padák s platným TP a pojištěním, chránič páteře, záložní padák, přilba a kompas nebo GPS. Doporučujeme radiostanici pracující v pásmu PMR.
Řidiči určitě nezapomenou řidičský průkaz. Na ostrově si zapůjčíme minibusy pro vývozy a další výlety na celou dobu pobytu. Předpokládané náklady po rozpočítání dle osádky okolo 55 Euro na týden (týká se samozřejmě pouze pilotů).

Doporučujeme: Kdo má čas, nechť raději jede na deset dní nebo dva týdny. Jednak je to cenově výrazně výhodnější, ale hlavně je celý pobyt více v klidu. Jak na létání, tak i na ostatní aktivity je více času a není třeba příliš "tlačit na pilu".
Nepředpokládej, že na Tenerife jedeš jen a jen a pouze a za každou cenu létat a létat. Dle našich zkušeností lze zvládnout vše v pohodě tak, aby každý byl spokojen. Ostatní aktivity na ostrově jsou také nesmírně atraktivní a z jednoho neletového dne není třeba dělat drama, ale dá se nádherně a aktivně strávit jinak.

Rezervace a platba: Pro dosažení výhodné ceny rádi pomůžeme zájemcům v nalezení parťáků pro společné ubytování. Pobyt je proto třeba rezervovat co nejdříve a to nejlépe telefonicky přímo u Michala na telefonu 608318157. Platba je možná v hotovosti nebo bankovním převodem.

Informace o ubytování: Všechny apartmány mají plně vybavenou kuchyň, ložnici, obývák s rozkládací sedačkou, satelitní TV a rádio, ventilátor a další komfort. Zaručují velmi pohodlné spaní pro tři osoby (dvě samostatné postele v ložnici a rozkládací postel v obýváku).

Úžasné timelapse (intervalové snímání) oblačnosti na Tenerife má na své stránce Martin Setvák.

Výběr zajímavých odkazů:


Termíny: 
29. 11. 2024 (Pátek) - 13. 12. 2024 (Pátek)