Nabídku na Tenerife 2021 zveřejníme během léta. Následující informace se vztahují k výletu v roce 2018. Předpokládáme, že letošní nabídka by mohla být obdobná.


Tenerife 2018 - tradičně opět nejen za létáním

Ahoj Piloti,

opětovně a tradičně zveme ke společné návštěvě nejpestřejšího ze všech Kanárských ostrovů, k létání na Tenerife! Na přelomu listopadu a prosince vyrážíme na, v této roční době, pravděpodobně nejatraktivnější a nejlepší létací terény v Evropě a blízkém okolí.
Tenerife lze v rámci Kanárských ostrovů bez nadsázky označit jako skutečný ráj. Stejně jako všechny ostatní Kanárské ostrovy, také Tenerife je vulkanického původu. Jak svou rozlohou (2057 km2), tak i maximální nadmořskou výškou (3718 m) daleko překonává své ostrovní sousedy a tomu také odpovídá neobyčejná pestrost a rozmanitost krajiny, od pustého a suchého jihu přes úrodný a vegetačně bohatý sever, jehož hory jsou ve středních polohách pokryty krásnými borovicovými lesy, až po subalpinskou vysokohorskou oblast okolo nejvyššího vrcholu ostrova, Pico de Teide.
Piloti pojedou na Tenerife především létat. K dispozici jsou rozmanité terény různého charakteru. Pravděpodobně nejsilnější zážitky lze získat při létání z hlavního hřebene ostrova (astronomická observatoř Izaňa). Po startu je před tebou jediný úkol: Přistát na 12 km vzdálenou pláž u moře. S převýšením 2300 m to většinou nebývá žádný problém. I pokud cestou nepotkáš vůbec žádný stoupák, tak zažiješ fantastický půlhodinový vyhlídkový let a nad pobřeží doletíš s rezervou cca 400 m. Zkušenější piloti většinou s oblibou vyhledávají termické terény na jihozápadě ostrova. Podmínky bývají opravdu vynikající, v této roční době zde Španělé pravidelně pořádají ligové závody!
Tenerife nabízí i velmi atraktivní možnosti vyžití i pro nelétající doprovod pilotů. Při dostatečném zájmu budeme mít k dispozici tandemový padák pro uspokojení všech zájemců o svezení. Těžko si lze představit lákavější terény pro první seznámení s paraglidingem než právě létání v přímořských oblastech. Pomineme li /standardní/ rekreační záliby jako koupání v moři a opalování na pláži, nabízí ostrov například vynikající turistické trasy (včetně častých průchodů lávovými tunely a vodními kanály). Na své si přijdou opravdu všichni. Od nenáročných začátečníků nebo rodin s dětmi až po ostřílené dobrodruhy.
Na základě zkušeností z předchozích let i letos pořádáme výlet ve spolupráci s CK Canaria Travel. Díky uplatnění skupinových výhod můžeme nabídnout následující podmínky.

Proč právě tam?
Na Tenerife jezdíme touto dobou (přelom listopadu a prosince) už mnoho let. Je to přesně ta doba, kdy v Evropě bývá ošklivo, zima a plískanice.
Ubytování máme zajištěné v aparthotelu Tropical Park, přímo pod nejlepšími letovými terény ostrova. Hotel je po celkové rekonstrukci!
Dle počtu pilotů zajišťujeme zapůjčení jednoho nebo dvou minibusů. Je to výhodné díky rozpočítání nákladů na zapůjčení, naftu a hlavně není potřeba mnoho řidičů na svozy aut. Na všechny startovačky se totiž dá rozumně dostat pouze vlastním autem.
Výlet je vhodný i pro začátečníky. Instruktorský dohled a případné zapůjčení vybavení samozřejmě dle možností zajistíme.
Účast celých rodin (i s dětmi) je stále častější.

Termín: 23.11 - 30.11. - 7.12. - 14.12. 2018
Je možné se zúčastnit pouze jak první, tak i druhý týden, nejlépe pak oba týdny. Po předchozí dohodě a ověření možností lze využít i nově zřízené pondělní lety pro návrat domů.
Třetí týden (od 8.12.) již nezajišťujeme žádný společný program a služby, ale je možné zůstat a prodloužit si tak pobyt o "klasickou" dovolenou. Například po týdnu létání věnovat následující týden rodině...

Předběžný letový plán:
Předpokládaný odlet z Prahy: Linka QS2036, pátek 12:00, přistání na Tenerife 16:15.
Předpokládaný odlet z Tenerife: Linka QS2037, pátek 17:05, přistání v Praze 23:05.
Pokud se ti zdá, že se na Tenerife letí rychleji než zpět, tak je to způsobené časovým posunem +1 hodina na Tenerife oproti Praze. Pozor, jedná se (ostatně stejně jako u všech zájezdů s každou CK) o charterový let. Tyto lety mají obecně nízkou prioritu a letový plán se bohužel často mění na poslední chvíli...

Apartmány Tropical Park:

Apartmán (s jednou ložnicí) 1 týden pilot 1 týden doprovod 10 dní pilot 10 dní doprovod 2 týdny pilot 2 týdny doprovod 3 týdny pilot 3 týdny doprovod
při společném ubytování 3 dospělých 20 447 Kč 18.947 Kč 24 180 Kč 22 280 Kč 28 953 Kč 26 653 Kč 36 263 Kč 33 963 Kč
při společném ubytování 2 dospělých 21 100 Kč 19 600 Kč 25 120 Kč 23 220 Kč 30 280 Kč 27 980 Kč 38 260 Kč 35 960 Kč
Dítě do dvou let (bez místa v letadle) --- 500 Kč --- 500 Kč --- 500 Kč --- 500 Kč
Dítě 2 - 5,9 let --- 1 500 Kč --- 1 500 Kč --- 1 500 Kč --- 1 500 Kč
Dítě 2 - 12,9 let --- 13.650 Kč --- 15 360 Kč --- 17 640 Kč --- 21 630 Kč

Dětské ceny platí při společném ubytování 2 dospělých osob.
Maximální obsazení apartmánu: 3 dospělí + 1 dítě.

Cena určitě obsahuje:

 • leteckou dopravu Praha - Tenerife - Praha
 • transfer z letiště do hotelu a zpět
 • ubytování v jednoložnicovém Junior Suite - Tropical Park
 • snídaně
 • pojištění základních léčebných výloh BASIC od ERV Evropské Pojišťovny a.s. (bez rizikových sportů)
 • služby delegáta CK
 • přeprava jednoho zavazadla do 15 kg (včetně dětí od 2 let).

Cena pro piloty určitě obsahuje navíc:

 • dohled zkušených instruktorů znalých místních podmínek 
 • výuku létání v přímořských terénech a termice
 • pravidelné večerní breefingy s videoprojekcí a rozborem letového dne
 • přepravu jednoho batohu s padákovým kluzákem do 32 kg (Piloti mohou odbavit standardní zavazadlo 15 kg + navíc batoh s kluzákem 32 kg).

Cena určitě neobsahuje:

 • povinná a dobrovolná pojištění pro létání a pobyt
 • dopravu na Letiště Václava Havla v Praze
 • pro piloty podíl na zapůjčení minibusů a PHM - rozpočítáme mezi piloty dle skutečných nákladů.

Doprava: Praha - Tenerife - Praha letecky

Pojištění: Základní cestovní pojištění v ceně zájezdu, všichni piloti se individuálně musí pojistit i na riziko při létání.

Výbava: Především dobrá nálada, tričko a krátké kalhoty na celou dobu pobytu. Piloti navíc pilotní průkaz, padák s platným TP a pojištěním, chránič páteře, záložní padák, přilba a kompas nebo GPS. Doporučujeme radiostanici pracující v pásmu PMR.
Řidiči určitě nezapomenou řidičský průkaz. Na ostrově si zapůjčíme minibusy pro vývozy a další výlety na celou dobu pobytu. Předpokládané náklady po rozpočítání dle osádky okolo 55 Euro na týden (týká se samozřejmě pouze pilotů).

Doporučujeme: Kdo má čas, nechť raději jede na deset dní nebo dva týdny. Jednak je to cenově výrazně výhodnější, ale hlavně je celý pobyt více v klidu. Jak na létání, tak i na ostatní aktivity je více času a není třeba příliš "tlačit na pilu".
Nepředpokládej, že na Tenerife jedeš jen a jen a pouze a za každou cenu létat a létat. Dle našich zkušeností lze zvládnout vše v pohodě tak, aby každý byl spokojen. Ostatní aktivity na ostrově jsou také nesmírně atraktivní a z jednoho neletového dne není třeba dělat drama, ale dá se nádherně a aktivně strávit jinak.

Rezervace a platba: Pro dosažení výhodné ceny rádi pomůžeme zájemcům v nalezení parťáků pro společné ubytování. Pobyt je proto třeba rezervovat co nejdříve a to nejlépe telefonicky přímo u Michala na telefonu 608318157. Platba je možná v hotovosti nebo bankovním převodem.

Informace o ubytování: Všechny apartmány mají plně vybavenou kuchyň, ložnici, obývák s rozkládací sedačkou, satelitní TV a rádio, ventilátor a další komfort. Zaručují velmi pohodlné spaní pro tři osoby (dvě samostatné postele v ložnici a rozkládací postel v obýváku).

Úžasné timelapse (intervalové snímání) oblačnosti na Tenerife má na své stránce Martin Setvák.

Výběr zajímavých odkazů:


Termíny: 
26. 11. 2021 (Pátek) - 03. 12. 2021 (Pátek)
26. 11. 2021 (Pátek) - 06. 12. 2021 (Pondělí)
26. 11. 2021 (Pátek) - 10. 12. 2021 (Pátek)