Motorový kurz

Motorový kurz je určen absolventům Základního výcviku paraglidingu, rozhodnutým dále rozvíjet své pilotní dovednosti, létat samostatně a získat pilotní průkaz pro motorový paragliding. Úspěšně absolvovaný Motorový kurz tě připraví na závěrečné přezkoušení u inspektora letového provozu, které je podkladem pro vydání pilotního průkazu kvalifikace Pilot MPK (motorového padákového kluzáku). Tato kvalifikace opravňuje k samostatnému létání na motorových padákových kluzácích bez dohledu instruktora.

Kurzovné (Motorový kurz paraglidingu):

 • ZDARMA při objednání nového paramotoru od nás (nabídka zde: Faku s.r.o.).
  Do případné doby dodání objednaného paramotoru ti, pro letový výcvik, zapůjčíme některý z našich školních paramotorových kompletů opět zcela ZDARMA.
  Používáme paramotory Nirvana Rodeo 125 a pro menší Pilotky a Piloty máme i lehčí Nirvana Electric 115. Padákové kluzáky v kompletu jsou osvědčené Gradient Bright5.
 • ZDARMA při objednání nového kompletu paramotoru a padákového kluzáku od nás (nabídka zde: Faku s.r.o.).
  V tomto případě budeš mít navíc zdarma i předcházející Základní výcvik v naší paraglidingové škole.
  Do případné doby dodání objednaného paramotoru ti, pro letový výcvik, zapůjčíme některý z našich školních paramotorových kompletů opět zcela 
  ZDARMA.
 • 7.000 Kč pro Piloty s vlastním paramotorovým kompletem.
 • 7.000 Kč pro Piloty bez vlastního paramotorového kompletu + náklady 1.000 Kč / motohodinu školního paramotoru (čistý čas chodu paramotoru).

Z kapacitních důvodů, do odvolání, bohužel nepřijímáme nové zájemce o motorový výcvik bez vlastního vybavení. Naše školní paramotorové komplety jsou během sezóny již plně vytíženy a jejich dostupnost pro výcvik Pilotů, neplánujících zakoupit vlastní vybavení, zatím nelze zaručit. Jakmile se nám objeví volné stroje k zapůjčení pro výcvik, ihned zveřejníme zde a v novinkách.

Paramotor test

Dobře rozumíme tomu, že ještě nemusíš být pevně rozhodnutý, nevíš co tě čeká a zda tě létání s paramotorem osloví. Právě pro vyjasnění tvých pochyb nabízíme, všem zatím nerozhodnutým zájemcům, půldenní Paramotor test ZDARMA. Zde se dozvíš potřebný základní úvod do teroie a praxe, uvidíš jak se cítíš s připnutým paramotorem na zádech. Zažiješ ten pocit, kdy tě výkon desítek koňských sil tlačí dopředu. Vyzkoušíš si přípravu pro nácvik startů a určitě bude dostatek prostoru pro odpovědi na spoustu tvých otázek. Paramotor test organizujeme průběžně, dle zájmu pilotů. Termíny nebo formulář přihlášky zde na webu nehledej - použij stránku s kontakty a projev zájem. Společně pak najdeme vhodný termín.

Místo výcviku: Raná u Loun, letiště Charvátce, letiště Panenský Týnec. Motorový paragliding cvičíme po dohodě i mimo vypsané termíny motorových kurzů. S výhodou přitom využíváme terény v okolí Prahy a podvečerů s klidným ovzduším až do západu slunce.

Podmínky účasti:

 • úspěšné absolvování Základního výcviku paraglidingu. Motorový výcvik lze navázat přímo na tento Základní - není vyžadováno předchozí absolvování Pilotního kurzu (kvalifikace Pilot PK).
 • u ostatních (již létajících) zájemců kvalifikace alespoň Pilot padákového kluzáku
 • obuv s neklouzavou podrážkou do terénu (pokud navíc zpevňuje kotník, tím lépe)
 • vlastní šátek nebo tenká čepice pod přilbu.

Doporučujeme:

 • dobrou náladu a chuť zapojit se aktivně do výcviku
 • sportovní oblečení umožňující volný pohyb
 • tenké prstové rukavice.

Kurzovné určitě zahrnuje:

 • požadovanou teoretickou výuku motorového paraglidingu
 • praktickou výuku motorového paraglidingu v rozsahu do pěti lekcí (včetně)
 • zapůjčení odhlučněné komunikační přilby nebo radiostanice.

Kurzovné určitě nezahrnuje:

 • ubytování, stravování a pitný režim
 • cestovné na místo konání kurzu paraglidingu
 • praktickou výuku motorového paraglidingu nad rámec pěti lekcí, které jsou v ceně
 • náklady na motohodiny kompletu školního paramotoru s kluzákem (pokud je využíván za úplatu).

Lekce praktického výcviku

Lekcí se rozumí buď dopolední (ranní) nebo odpolední (večerní) úsek praktického motorového výcviku. Cvičíme-li motorovou praxi v jednom dnu dopoledne i odpoledne, pak se jedná o dvě výcvikové lekce.
Průměrně nadanému a šikovnému kurzistovi, dle našich zkušeností, stačí pro zvládnutí praktického motorového výcviku 5 lekcí. Je fér upozornit, že se velmi vyjímečně setkáváme i s případy, kdy ani dvojnásobek lekcí nestačí pro zvládnutí potřebných dovedností a řádné splnění výcvikových úloh.

Náklady lekcí navíc (nad rámec pěti lekcí, které jsou v ceně) se řídí následující tabulkou:

Obsazení výcvikové lekce individuál - jeden účastník dva a více účastníků
Dvě lekce ve stejném dni (dopolední + odpolední) 3.000 Kč 2.000 Kč
Jedna lekce (dopolední nebo odpolední) 1.500.Kč 1.000 Kč

A co vybavení?

 Našim kurzistům nabízíme plnou servisní a konzultační podporu při výběru potřebného vybavení pro motorový paragliding. Díky širokým kontaktům jsme schopni zprostředkovat zájemcům prodej nebo koupi použitého vybavení - paragliding bazar. Všechno nabízené vybavení pro motorový paragliding prochází přísnou kontrolou a splňuje všechny předepsané podmínky pro létání (platný technický průkaz).

Náš tip: Létej, létej a létej! S našimi motorovými kurzisty/piloty se stále scházíme a společně pak odlétáme na poznávací vzdušné výlety - vyhlídkové lety. Od kratších večerních polétání třeba až po několikadenní akce. Vše plánujeme operativně, zejména dle počasí, místa pobytu a volného času účastníků.

Náš další tip: Motorový kurz můžeš absolvovat také během našeho výletu do Dánska. Tamní ohromné písčité pláže jsou pro výcvik motorového létání jako stvořené!

Náš další tip: I po získání pilotního průkazu pro motorový paragliding si můžeš dále půjčovat některý z právě nevyužitých školních paramotorových kompletů (padákový kluzák, paramotor, přilba a vysílačka) a letět s námi na výlet pouze za úhradu nákladů 1.000 Kč / motohodinu školního paramotoru (čistý čas chodu paramotoru)

Možné úlevy a slevy: Zkušení piloti PK (padákového kluzáku) s několikaletou praxí mají nárok na:

 • úlevy při výcviku (pozemní výcvik, teorie)
 • slevu na kurzovném 2.000 Kč.